ЗА НАС

Пробив

CFMG

ВОВЕД

Shandong Chufeng Heavy Industry Machinery Group Co., Ltd., најголемиот производител на платформи за подигнување во Северна Кина со 25-годишно искуство во индустријата AWP.Поседуваме повеќе од 200 вработени, вклучително технички тим, група за истражување и развој, монтажна екипа, оддел за домашна трговија, оддел за странски извоз, административен оддел и управувачки групи.

Нашите главно производи се самоодни ножици, кревачи со ножици со влечки, израмнувач на пристаништето, едноставен подигање на стрелата и алуминиумски лифт.Со текот на годините, таму производите се продаваат во Северна Америка, Јужна Америка, Западна Европа, Северна Европа и Југоисточна Азија

 • -
  Основана во 2008 година
 • -
  15 години искуство
 • -+
  Повеќе од 60 производи
 • -+
  Земја за извоз

производи

Иновации

 • Се продава лифт со ножици од 30 стапки

  30 стапки лифт со ножици за...

  Лифт со ножици од 30 стапки Вовед Лифтот со ножици од 30 стапки има многу практични примени во различни индустрии, вклучувајќи градежништво, одржување и монтажа.Платформата обезбедува стабилна и безбедна работна површина за работниците да извршуваат задачи како што се бојадисување, електрична работа и кастрење дрвја на високи височини.Лифтовите со ножици со трага нудат неколку предности во однос на лифтовите со ножици со тркала.Патеките на лифтот обезбедуваат подобра влечна сила на нерамен терен и можат да поднесат повеќе ...

 • Се продава лифт со ножици од 19′

  19′ подигање со ножици...

  Опис на подигање со ножици од 19′ Прво и основно, кревањето со ножици од 19′ е одличен избор за работа во затворен простор.Неговата компактна големина го олеснува движењето во тесни простори, како што се тесните ходници, а неговата мала тежина овозможува да се користи на деликатни подови без да се оштети.Покрај тоа, неговиот електричен мотор значи дека не произведува издувни гасови, па може безбедно да се користи во затворени простори.Марката CFMG нуди подигање со ножици на тркала од 19′ и подигање со ножици со трага од 19′.Следниве ар...

 • Се продава лифт со ножици од 12 метри 38 стапки

  12м лифт со ножици за с...

  Опис на подигање со ножици од 12 метри CFMG нуди два модели на лифтови со ножици со висина на платформата од 20 метри: CFPT121LDS и CFPT1214.И двата се електрични кревачи со ножици со одлични карактеристики и функции.CFPT121LDS е кревач со ножици на тркала со многу предности.Прво, дизајнот на тркала го олеснува движењето по мазни површини.Исто така е многу разноврсна и може да се користи во различни апликации.Лифтот има голема носивост и може да прими повеќе работници и опрема...

 • Се продава мал лифт со ножици

  Мал лифт со ножици за...

  Опис на подигнување со мали ножици Лифтовите со ножици се разновидни парчиња опрема што вообичаено се користат во градежништвото и индустриските услови.Малиот кревач со ножици е еден од најпопуларните достапни кревачи со ножици.Овој тип на лифт е компактен, лесен за маневрирање и може да се користи за различни задачи.Мал кревач со ножици е воздушна работна платформа која користи серија прицврстени држачи за подигање и спуштање на платформата.Лифтот се напојува со електрична или хидраулична енергија и може да биде нас...

 • Се продава лифт со ножици од 45 стапки

  45 стапки лифт со ножици за...

  Подигнување со ножици од 45 стапки Вовед Лифтот со ножици со трага со висини на платформата од 45 стапки се разновидни и ефикасни парчиња опрема што вообичаено се користат во широк опсег на индустрии, вклучувајќи градежништво, одржување и монтажа.Опремени со патеки наместо со тркала, кревачи со ножици со гасеници за да обезбедат дополнителна влечна сила и стабилност, што ги прави погодни за употреба на нерамен или мек терен.Една од главните предности на лифтот со ножици со трага е неговата способност за пристап до области кои не се соодветни...

 • Се продава лифт со ножици за сите терени 52 стапки

  Ножици за сите терени ли...

  Спецификации за подигање со ножици за сите терени Модел CFPT121LDS Стандардна конфигурација Изборна конфигурација Капацитет на носивост 680 кг Пропорционална контрола Самозаклучувачка капија на платформа Двојна продолжување палуби за теренски пневматици Систем за автоматско сопирање Систем за итно спуштање Систем за итно сопирање Систем за итно запирање-систем за итно одржување. слот Систем за заштита од полнење Строб светилка Склоплива заштитна ограда Сензор за преоптоварување со...

 • Се продава лифт со ножици од 26′

  26′ подигање со ножици...

  Спецификации за подигање со ножици од 26′ CFMG има четири кревачи со ножици од 26′, имено: CFPT0810 (тип на тркала), CFPT0810LD (тип на роботче), CFPT0810NP (тип на тркала), CFPT0810LDS (тип на влечка).Овие четири модели на лифтови со ножици се широко препознаени од корисниците повеќе од десет години.Марка CFMG CFMG CFMG CFMG Модел CFPT0810(тркало) CFPT0810LD(се следи) CFPT0810NP(тркало) CFPT0810LDS(се следи) Тип Хидраулични Хидраулични Хидраулични Хидраулични Хидраулични Хидраулични Хидраулични хидраулични должина ...

 • DCQY6-15 Хидраулична рампа за товарење

  DCQY6-15 Хидраулична лоа...

  Спецификација Модел Капацитет (t) Прилагодлив опсег (m) Целокупна димензија (мм) Плоча на платформата Долго светло Променосно зрак Плоча за усни Нето тежина (кг) Стил на подигање DCQY-6 6 1.1-1.8 11150*2100*1100 3mm 160(5*4)0404*4 CQY-8 8 1,1-1,8 11150*2100*1100 3мм 160*80*4(4) 100*50*4 14мм 2650 DCQY-10 10 1,1-1,8 11150*2100*5*2*010 14mm 2850 DCQY-12 12 1.1-1.8 11500*2200*1100 5mm 200*100*5(5) 120*60*5 16mm 3600 DCQY-15 ...

 • Нивелатор за пристаниште за товарење и истовар на товар DCQG-8

  Нивелатор на пристаниште за товар...

  Спецификација Модел Оптоварување(тон) Големина на платформа горе надолу Моќност Големина на јама Тежина(kg) DCQG-6 6 2000*2500mm 300 200 0.75KW 2080*2540*600 750 DCQG-10 10 2000*3500mm 0*600 950 DCQG-12 12 2000*2500mm 300 200 0,75KW 2080*2540*600 1100 Главни карактеристики: • Се ракува преку едно копче за контрола за секвенцирана палуба и ракување со усни е до 30 mm 2“ (до 30 mm 1) под израмнувачот на пристаништето • Наклонот на усните помага да се заштитат гумите на вилушкарот и системот за управување...

 • Тешки товарни рампи DCQY6-15

  Тешко вчитување Рам...

  Спецификација Модел Капацитет (t) Прилагодлив опсег (m) Целокупна димензија (мм) Плоча на платформата Долго светло Променосно зрак Плоча за усни Нето тежина (кг) Стил на подигање DCQY-6 6 1.1-1.8 11150*2100*1100 3mm 160(5*4)0404*4 CQY-8 8 1,1-1,8 11150*2100*1100 3мм 160*80*4(4) 100*50*4 14мм 2650 DCQY-10 10 1,1-1,8 11150*2100*5*2*010 14мм 2850 DCQY-12 12 1,1-1,8 11500*2200*1100 5мм 200*100*5(5) 120*60*5 16мм 3600 DCQY-15 15 1,1-1,504...

 • CFPT18JD

  CFPT18JD

  Параметри Арт. 7 1...

 • CFPT14JD

  CFPT14JD

  Арт. финг...

 • Американските клиенти ќе ги посетат

  Американските клиенти ќе ги посетат

 • Посета на британски клиенти

  Посета на британски клиенти

 • Американските клиенти ќе ги посетат

  Американските клиенти ќе ги посетат

 • Посета на француски клиенти

  Посета на француски клиенти

 • Фотографирање со клиенти од Блискиот Исток

  Фотографирање со клиенти од Блискиот Исток

 • Фотографирајте се со клиентите

  Фотографирајте се со клиентите

 • Посета на клиентите во Шандонг

  Посета на клиентите во Шандонг

 • Групна фотографија со клиенти од Хенан

  Групна фотографија со клиенти од Хенан

 • Фотографирајте се со клиентите

  Фотографирајте се со клиентите

 • Посета на американски клиенти

  Посета на американски клиенти

 • Фотографирање со американски клиенти

  Фотографирање со американски клиенти

 • Фотографирање со американски клиенти

  Фотографирање со американски клиенти

 • Фотографирајте се со клиентите

  Фотографирајте се со клиентите

 • CFMG учествуваше на изложбата

  CFMG учествуваше на изложбата

 • CFMG учествуваше на изложбата

  CFMG учествуваше на изложбата

 • CFMG учествуваше на изложбата

  CFMG учествуваше на изложбата

 • CFMG учествуваше на изложбата

  CFMG учествуваше на изложбата

 • CFMG учествуваше на изложбата

  CFMG учествуваше на изложбата

 • CFMG учествуваше на изложбата

  CFMG учествуваше на изложбата

 • CFMG учествуваше на изложбата

  CFMG учествуваше на изложбата

 • CFMG учествуваше на изложбата

  CFMG учествуваше на изложбата

 • Сертификат за машини за тешка индустрија Шандонг Чуфенг_страница-0001

  Сертификат за машини за тешка индустрија Шандонг Чуфенг_страница-0001

 • M6A 107204 0001 Rev.01_page-0001 (1)

  M6A 107204 0001 Rev.01_page-0001 (1)

 • ISO45001_страница-0001

  ISO45001_страница-0001

 • ISO14001_страница-0001

  ISO14001_страница-0001

 • ISO 9001_страница-0001

  ISO 9001_страница-0001

 • CE3

  CE3

 • CE2

  CE2

 • CE1

  CE1

ВЕСТИ

Услуга прво

 • дали можам да користам лифт со ножици во мојата куќа?

  Вовед: Лифтовите со ножици станаа популарни алатки за пристап до високи области во различни индустрии.Иако тие вообичаено се користат во надворешни поставки, постојат и апликации во затворени простории каде што кревачите со ножици може ефективно да се користат.Оваа статија има за цел да ја истражи соодветната внатрешна апликација...

 • CFMG Scissor Lifts: Неспоредлива рентабилност

  Вовед: CFMG се етаблира како водечки производител на лифтови со ножици во Кина, нудејќи исклучителна вредност за парите.Со комбинација на фактори, вклучително и ефикасни инвестиции во истражување и развој, оптимизирани предности на синџирот на снабдување и репутација за квалитет, ножиците на CFMG ги подигнуваат ...

Испратете ни ја вашата порака:

Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја