Се продава лифт со ножици од 19′

Краток опис:

Подигнувањето со ножици од 19' е популарен избор за оние кои треба да работат на височини до 19 стапки.Постојат четири типа на 19-метарски кревачи со ножици под CFMG, од кои два се од типот на тркала, а два од типот на гасеници.Можете да изберете соодветен лифт со ножици според вашите потреби.


 • Број на производ:CFPT0608LDN, CFPT0608LD, CFPT0608SP, CFTT0608
 • Капацитет на носивост:230 кг, 450 кг, 230 кг, 450 кг
 • Способност за одделение:25%, 30%, 25%, 25%
 • Тежина:1680 кг, 2520 кг, 1540 кг, 2070 кг
 • Број на работници:2, 2, 2, 2
 • Големина на платформата:1859 mm * 810 mm, 2270 mm * 1110 mm, 1670 mm * 755 mm, 2270 mm * 1110 mm
 • Брзина на растење/опаѓање:35/30 сек., 38/30 сек., 25/20 сек., 35/30 сек.
 • Полнач:24V/30A,48V/25A,24V/30A,24V/30A
 • Резервоар за хидраулично масло:3 L, 20 L, 8 L, 20 L
 • Максимална висина на платформата:6 m, 6 m, 6 m, 6 m
 • Детали за производот

  Опција

  Ознаки на производи

  19' опис на подигање со ножици

  Прво и најважно, кревачот со ножици од 19 инчи е одличен избор за работа во затворен простор.Неговата компактна големина го олеснува движењето во тесни простори, како што се тесните ходници, а неговата мала тежина овозможува да се користи на деликатни подови без да се оштети.Покрај тоа, неговиот електричен мотор значи дека не произведува издувни гасови, па може безбедно да се користи во затворени простори.

  Марката CFMG нуди подигање со ножици на тркала од 19' и подигање со ножици со трага од 19'.Следниве се придобивките од секоја од нив:

  Лифтови со ножици со тркала 19':

  Идеален за внатрешна употреба, особено на мазни подови
  Може лесно и брзо да се преместува помеѓу работните области
  Мал радиус на вртење, идеален за работа во затворени простори
  Може да се транспортира до различни работни места со приколка или камион

  Следени 19' кревања со ножици:

  Идеален за надворешен и нерамен терен
  Се качува по падини и нерамни површини
  Обезбедува поголема стабилност на груб терен отколку лифтовите со тркала
  Може да се користи на падини и ридови каде лифтовите со тркала може да се небезбедни

  Брендот CFMG на работни платформи за работа со ножици од 19 инчи со тркала и трага обезбедуваат сигурни и висококвалитетни перформанси.Клиентите можат да го изберат најдоброто решение за нивните специфични потреби и барања за работа.

  CFMG - спецификации и димензии за подигање со ножици од 19'

  Постојат четири кревачи со ножици од 19 стапки CFMG: CFPT0608LDN, CFPT0608LD, CFPT0608SP и CFTT0608.Првите две се од типот на гасеници, а вторите се од типот на тркала.

  Бренд CFMG CFMG CFMG CFMG
  Број на производот CFPT0608LDN (следени) CFPT0608LD (следени) CFPT0608SP (тркало) CFTT0608 (тркало)
  Тип Хидраулични Хидраулични Хидраулични Хидраулични
  Тежина 1680 кг 2520 кг 1540 кг 2070 кг
  Целокупна должина (со скала) 2056 мм 2470 мм 1860 мм 2485 мм
  Целокупна должина (без скалила) 1953 мм 2280 мм 1687 мм 2280 мм
  Број на работници 2 2 2 2
  Макс.работна висина 8 м 8 м 7,8 м 8 м
  Макс.висина на платформата 6 м 6 м 5,8 м 6 м
  Целокупната ширина 1030 мм 1390 мм 763 мм 1210 мм
  Целокупна висина (расклопена заштитна ограда) 2170 мм 2310 мм 2165 мм 2135 мм
  Вкупна висина (преклопена заштитна ограда) 1815 мм 1750 мм 1810 мм 1680 мм
  Големина на платформата (должина * ширина) 1859 mm * 810 mm 2270 mm * 1110 mm 1670 mm * 755 mm 2270 mm * 1110 mm
  Големина на проширување на платформата 900 мм 900 мм 900 мм 900 мм
  Капацитет на носивост 230 кг 450 кг 230 кг 450 кг
  Носивост на продолжената платформа 113 кг 113 кг 113 кг 113 кг
  мин.клиренс (складен) 110 мм 150 мм 68 мм 100 мм
  мотор за подигнување 24 V / 1,2 KW 48 V / 4 KW 24 V / 4,5 KW 24 V / 4,5 KW
  Брзина на работа на машината (складирана) 2,4 км/ч 2 км/ч 3 км/ч 3 км/ч
  Брзина на растење/опаѓање 35/30 сек 38/30 сек 25/20 сек 35/30 сек
  Батерии 4 * 12 V / 300 AH 8 * 6V / 200 AH 6 * 6V / 210 AH 4 * 6V / 230 AH
  Полнач 24 V / 30 А 48 V / 25 А 24 V / 30 А 24 V / 30 А
  Градливост 25% 30% 25% 25%
  Макс.работен наклон 1,5°/3° 1,5°/3° 1,5°/3° 1,5°/3°
  Резервоар за хидраулично масло 3 Л 20 л 8L 20 л

  Стандардна конфигурација за подигнување на ножици од 19'

  ● Пропорционална контрола Самозаклучување на портата на платформата
  Платформа за итни случаи
  ● Гумена ползач без означување
  ● Автоматски систем за сопирање
  ● Систем за итно спуштање
  l Копче за итно стопирање
  ● Систем отпорен на експлозија на цевки
  ● Систем за дијагностицирање на дефекти
  ● Систем за заштита од навалување
  ● Звучник
  ● Рог
  ● Поддршка за безбедносно одржување
  ● Стандарден отвор за виљушкар
  ● Систем за заштита од полнење
  ● Строб светилка
  ● Заштитна ограда што се преклопува

  19' подигање со ножици опционална конфигурација

  ● Сензор за преоптоварување со аларм

  ● AC напојување на платформата

  ● Работно осветлување на платформата

  ● Воздушен канал од шасија до платформа

  ● Заштита од горната граница

  Цена за кревање ножици од 19'

  Два од овие модели се лифтови со ножици на тркала, CFTT0608 и CFPT0608LD.Овие модели се идеални за внатрешна употреба каде што се достапни мазни, рамни површини.Со максимална висина на платформата од 19 стапки, овие лифтови се идеални за различни задачи како што се одржување, инсталација и изградба.Со цена од приближно 9.000 долари, CFTT0608 и CFPT0608LD се достапни опции за оние на кои им е потребна сигурна и ефикасна воздушна работна платформа од типот на ножици.

  Од друга страна, CFPT0608LDN и CFPT0608SP се воздушни работни платформи за работа со ножици, дизајнирани за употреба на груб терен на отворено.Овие модели се опремени со тешки патеки кои обезбедуваат одлична влечна сила и стабилност, овозможувајќи им да работат на нерамни површини, па дури и на падини.Со максимална висина на платформата од 19 стапки, тие се идеални за одржување на отворено, уредување и градежни работи.Иако овие модели се малку поскапи, од околу 15.000 долари, тие ја нудат предноста на зголемена мобилност и разновидност на предизвикувачките места за работа.

  Видео за подигнување со ножици од 19 стапки

  19' подигање со ножици покажува детали

  QZX
  20230329153355
  产品优势

  19' апликација за подигање со ножици

  апликација_精灵看图
  全自行图纸
  公司优势

  CFMG

  CFMG е водечки производител на лифтови со ножици во Кина со над 50% удел на пазарот.Лифтовите со ножици на CFMG се познати по нивните економични и постојани перформанси, што ги прави претпочитан избор за клиентите кои бараат квалитет и достапност.

  Лифтовите со ножици CFMG се опремени со низа безбедносни карактеристики, вклучувајќи системи за итно спуштање, сензори за навалување и заштита од преоптоварување, обезбедувајќи безбедно и сигурно работење во различни средини.Дополнително, лифтовите со ножици CFMG се дизајнирани имајќи ја предвид удобноста на корисникот и леснотијата на користење, со пространи платформи, лесни за користење контроли и непречено, тивко работење.

  Без разлика дали барате компактна воздушна платформа со ножици за тесни простори или поголем модел за тешки апликации, CFMG нуди различни опции за да ги задоволи вашите потреби.Со посветеност на квалитетот и задоволството на клиентите, CFMG е доверлив бренд на лифтови со ножици во Кина и пошироко.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Стандардна опрема ● Пропорционални контроли ● Самозаклучување на портата на платформата ● Платформа за проширување ● Може да се вози на полна висина ● Гума без означување ● 2WD ● Систем за автоматско сопирање l Копче за итно стопирање ● Систем за итно спуштање ● Систем отпорен на експлозија на цевки ● Вграден дијагностички систем ● Сензор за навалување со аларм ● Аларм за сите движења ● Рог ● Мерач на часови ● Безбедносни држачи ● Џебови за виљушкар ● Заштита од полнач ● Трепкачки светилник ● Преклопни заштитни огради ● Автоматска заштита од дупки Опции ● Сензор за преоптоварување со аларм ● AC напојување на платформата ● Работни светла на платформата ● Авиокомпанија до платформата ● Прекинувач против судир на платформа

  Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја