Се продава лифт со ножици од 32′

Краток опис:

Лифтот со ножици од 32 инчи е воздушна работна платформа која обезбедува безбеден и ефикасен начин за работа на височини до 32 стапки.Има голема платформа која може да ги собере работниците и нивните алатки и е поддржана со вертикално продолжени краци како ножици за да се подигне платформата.


 • Број на производ:CFPT1012, CFPT1012LDS
 • Капацитети на товар:320 кг, 320 кг
 • Работна висина:12м, 12м
 • Висина на платформата:10м, 10м
 • Максимален број на работници:2, 2
 • Големина на платформата:2270mmx1110mm,2270mmx1110mm
 • Оценување:25%, 30%
 • Номинален капацитет за вчитување:320 кг, 320 кг
 • Тежина:2932 кг, 3300 кг
 • Мотор за подигнување:24v/4,5Kw, 48v/4Kw
 • Детали за производот

  стандардна опрема

  Ознаки на производи

  32' опис на подигање со ножици

  Што е лифт со ножици од 32 инчи?

  Лифтот со ножици од 32 инчи е воздушна работна платформа која обезбедува безбеден и ефикасен начин за работа на височини до 32 стапки.Има голема платформа која може да ги собере работниците и нивните алатки и е поддржана со вертикално продолжени краци како ножици за да се подигне платформата.Овој тип на лифт најчесто се користи во градежништвото, одржувањето и другите индустрии кои бараат од работниците да пристапат до високите области.

  32' ножички лифт цена и брендови

  На пазарот има неколку марки на лифтови со ножици од 32 инчи, а цените може да варираат во зависност од брендот, моделот и карактеристиките.Некои вообичаени брендови и цени се

  Genie GS-3232 - 25.000-30.000 долари
  Jetjet 3246ES - 28.000-33.000 долари
  Skyjack SJIII 3226 - $22.000-$27.000
  CFMG е кинеска компанија која нуди висококвалитетен и исплатлив лифт со ножици од 32 стапки.Нивните кревачи со ножици се со цена од околу 10.000 долари што ги прави поприфатлива опција во споредба со другите брендови.

  Цена за изнајмување на лифт со ножици од 32'

  Genie GS-3232 - 250-350 долари дневно, 4000-4800 долари месечно
  JLG 3246ES - 275-375 долари дневно, 4800-5500 долари месечно
  Skyjack SJIII 3226 - $225-$325 на ден, $4.000-$4.400 месечно
  Ако периодот на изнајмување е подолг од еден месец, може да биде поисплатливо да купите лифт со ножици.Лифтот со ножици CFMG 32 стапки нуди добра рамнотежа на цена и квалитет, а со околу 10.000 долари нови, тие се одлична опција за оние кои сакаат да купат.

  Изнајмување и купување на лифт со ножици од 32 инчи

  Дали да се изнајми или купи лифт со ножици од 32 инчи зависи од специфичните потреби на проектот и од годишното време што ќе се користи.Ако лифтот е потребен само за краток временски период или за еднократен проект, изнајмувањето може да биде поисплатлива опција.Меѓутоа, за долгорочни проекти или повторна употреба, купувањето лифт може да биде подобра опција.

  CFMG е на пазарот повеќе од 15 години и стана добро позната компанија по своите квалитетни производи и пристапни цени.Со над 50% од уделот на пазарот во Кина, CFMG заработи репутација за доверливост и доследност.Накратко, CFMG стана лидер на кинескиот пазар на градежна опрема поради неговата посветеност на квалитетот, безбедноста и достапноста.Нејзината посветеност да им обезбеди на своите клиенти производи со висок квалитет и помогна да стекне лојална база на клиенти и да расте на пазарот.Успехот на CFMG може да се припише на неговиот непоколеблив фокус на задоволството на клиентите и неговата способност да ги задоволи постојано променливите потреби на пазарот.

  32' спецификации за подигање со ножици CFPT1012

  Модел CFPT1012 Стандардна конфигурација Изборна конфигурација
  Капацитети на товар 320 кг Пропорционална контрола
  Самозаклучувачка порта на платфор
  Платформа за проширување
  Одење полна висина
  Гума без означување
  Погон 4x2
  Автоматски систем за сопирање
  Копче за итно стопирање
  Систем за итно спуштање
  Систем отпорен на експлозија на нафтените цевки
  Систем за дијагностицирање на дефекти
  Систем за заштита на навалување
  Сирена
  Рог
  Мерач на час
  Поддршка за безбедносно одржување
  Стандардна транспортна дупка за виљушкар
  Систем за заштита од полнење
  Строб светилка
  Заштитна ограда што се преклопува
  Автоматско производство на јами
  Сензор за преоптоварување со аларм
  AC напојување на платформата
  Работно светло на платформата
  Воздушен канал од шасија до платформа
  Заштита од горната граница
  Капацитети на оптоварување на проширената платформа 113 кг
  Максимален број работници 2
  Работна висина 12 м
  Максимална висина на платформата 10м
  Должина на целата машина 2485 мм
  Вкупната должина 2280 мм
  Целокупна висина (расклопена заштитна ограда) 2480 мм
  Вкупна висина (преклопена заштитна ограда) 1930 мм
  Големина на платформата 2270ммх1110мм
  Големина на проширување на платформата 900 мм
  Минимален клиренс (складен) 100 мм
  Минимален клиренс (подигнат) 19 мм
  Меѓуоскино растојание 1865 мм
  Минимален радиус на вртење (внатрешно тркало) 0мм
  Минимален радиус на вртење (надворешно тркало) 2,2 м
  Мотор за подигнување 24v/4,5Kw
  Брзина на работа на машината (зачувана) 3 км/ч
  Брзина на работа на машината (покачена) 0,8 км/ч
  Брзина на растење/опаѓање 48/40 сек
  Батерии 4X6V/210Ah
  Полнач 24V/30A
  Градливост 25%
  Макс.работен наклон 1,5°/3°
  Гума Φ381X127mm
  Тежина за подигнување на ножици од 32 стапки 2932 кг

  Спецификации за подигање со ножици CFPT1012LDS од 32'

  Модел CFPT1012LDS Стандардна конфигурација Изборна конфигурација
  Капацитети на товар 320 кг Пропорционална контрола
  Самозаклучувачка порта на платформата
  Платформа за проширување
  Гумен ползачАвтоматски систем за сопирање
  Систем за итно спуштање
  Копче за итно стопирање
  Систем отпорен на експлозија на цевки
  Систем за дијагностицирање на дефекти
  Систем за заштита на навалување
  Сирена
  Рог
  Поддршка за безбедносно одржување
  Стандарден отвор за лифт
  Систем за заштита од полнење
  Строб светилка
  Заштитна ограда што се преклопува
  Сензор за преоптоварување со аларм
  AC напојување на платформата
  ПлатформаРаботно светло на платформата
  Воздушен канал од шасија до платформа
  Заштита од горната граница
  Гумена ползач без означување
  Челичен ползач (Вкупна тежина: 3504 KG)
  Капацитети на оптоварување на проширената платформа 113 кг
  Максимален број работници 2
  Работна висина 12 м
  Максимална висина на платформата 9,76 м
  Должина на целата машина 2485 мм
  Вкупната должина 2767 мм
  Целокупна висина (расклопена заштитна ограда) 2590 мм
  Вкупна висина (преклопена заштитна ограда) 2025 мм
  Големина на платформата 2270ммх1110мм
  Големина на проширување на платформата 900 мм
  Минимален клиренс (складен) 150 мм
  Минимален клиренс (подигнат) 19 мм
  Меѓуоскино растојание 1865 мм
  Минимален радиус на вртење (внатрешно тркало) 0мм
  Минимален радиус на вртење (надворешно тркало) 2,2 м
  Мотор за подигнување 48v/4Kw
  Брзина на работа на машината (зачувана) 2 км/ч
  Брзина на работа на машината (покачена) 0,8 км/ч
  Брзина на растење/опаѓање 48/40 сек
  Батерии 8X6V/200Ah
  Полнач 48V/25A
  Градливост 30%
  Макс.работен наклон 1,5°/3°
  Гума Φ381X127mm
  Тежина за подигнување на ножици од 32 стапки 3300 кг

   

  Видео за подигање со ножици од 32 стапки за мобилни телефони

  Мобилни апликации за подигање со ножици од 32 стапки

  全自行
  全自行图纸

 • Претходно:
 • Следно:

 • Стандардна опрема

  ● Пропорционални контроли
  ● Самозаклучување на портата на платформата
  ● Може да се вози на полна висина
  ● Пневматик без означување, 2WD
  ● Систем за автоматско сопирање
  l Копче за итно стопирање
  ● Систем отпорен на експлозија на цевки
  ● Систем за итно спуштање
  ● Вграден дијагностички систем
  ● Сензор за навалување со аларм
  ● Аларм за сите движења
  ● Рог
  ● Безбедносни држачи
  ● Џебови за виљушкар
  ● Преклопни заштитни огради
  ● Платформа што може да се прошири
  ● Заштита од полнач
  ● Трепкачки светилник
  ● Автоматска заштита од дупки

  Опции

  Сензор за преоптоварување со аларм
  ● AC напојување на платформата
  ● Работни светла на платформата
  ● Авиокомпанија до платформата
  ● Прекинувач против судир на платформа

  Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја